چگونه پارتیشن ها می توانند انعطاف پذیری را در محل کار بهبود بخشند

عادت و روال می تواند خلاقیت و همکاری در محل کار را ویران کند. نشستن پشت یک میز، در کنار افراد مشابه، روز به روز می‌تواند روند خلاقیت را مختل کند و بر بهره‌وری تأثیر بگذارد. بنابراین چگونه می توانید از خفه کردن کارکنان خود با طراحی فضای کاری تجویزی جلوگیری کنید؟ کلید آن انعطاف پذیری است. همانطور که تحقیقات اولیه ما نشان داده است، دادن فضاهای مختلف به کارمندان برای کار و استراحت در محل کار می تواند به بهبود بهره وری کمک کند.

چگونه پارتیشن ها می توانند انعطاف پذیری را در محل کار بهبود بخشند

چرا پارتیشن های کابین کار نمی کنند

پارتیشن‌های اتاقکی و صندلی‌های ثابت می‌توانند بیشتر از اینکه به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و همکاری با افراد مختلف کمک کنند، ضرر داشته باشند. به گفته بن وابر CE از Sociometric Solutions، یک شرکت تجزیه و تحلیل ارتباطات محل کار، تعامل یک کارمند با شخصی که در محل کار کنارش می نشیند، 40٪ تا 60٪ از هر تعاملی را که فرد در طول روز کاری دارد، تشکیل می‌دهد. فضای کاری منعطف تر با امکان تعامل بیشتر با طیف وسیع تری از افراد.

چگونه پارتیشن ها یک فضای کاری انعطاف پذیر را تسهیل می‌کنند

یکی از مزایای اصلی یک محیط کاری چابک این است که فضا «شخصی‌نشده» است، به این معنی که کارمندان به جای کار کردن در یک ایستگاه کاری، در فضاهای مختلف راحت کار می‌کنند.

چگونه پارتیشن ها می توانند انعطاف پذیری را در محل کار بهبود بخشند

این بدان معناست که می‌توانید از فضای کاری کارآمدتر استفاده کنید، زیرا فضا به تغییرات درون سازمانی، مانند تازه کارها، کارکنان موقت یا درخواست‌ها برای انواع مختلف چیدمان فضای کاری در کوتاه‌مدت پاسخگوتر است. به عنوان مثال، وقتی همه افراد به جز تعداد کمی از کارمندان یک میز اختصاصی دارند، این می‌تواند برای کارکنان قراردادی ناخوشایند باشد. پارتیشن‌ها روشی سریع و ساده برای اطمینان از اینکه فضاهای کاری می‌توانند با تقاضاهای در حال تغییر سازگار شوند، بدون هزینه و دردسر تغییر دائمی فضای کاری با تغییر نیازمندی‌ها هستند.

تعدادی گزینه برای ادغام پارتیشن ها در فضای اداری شما وجود دارد:

تقسیم کننده های اتاق قابل حمل

تقسیم‌کننده‌های اتاق با پارتیشن‌ها تفاوت دارند زیرا دائمی نیستند، آنها تقسیم‌کننده‌های انعطاف‌پذیری هستند که می‌توانند برای ایجاد فضاهای فردی قابل استفاده‌تر در یک منطقه بزرگ جابجا شوند.

جداکننده های چرخ دار ساده ترین راه برای جدا کردن مناطق بزرگتر برای جلسات یا کارهای خصوصی هستند. با این حال، پارتیشن‌های سنتی با چرخ‌ها می‌توانند فضا را قدیمی جلوه دهند، بنابراین برای طراحی هوشمندانه و حرفه‌ای به سراغ طرح‌های چاپی یا پارتیشن‌هایی با رنگ‌های شرکتی بروید.

پارتیشن های دسکتاپ

مناطق طرح باز از پارتیشن های میز بهره‌مند می شوند زیرا این پارتیشن ها می توانند میزها را تمیزتر نشان دهند. آنها همچنین یک راه حل عملی برای به حداکثر رساندن حریم خصوصی و به حداقل رساندن سر و صدا در زمانی که تقسیم کننده های اتاق گزینه مناسبی نیستند ایجاد می‌کنند.

پارتیشن‌های دسک‌تاپ قابل حمل می‌توانند به رفع نگرانی هر یک از کارکنانی که نسبت به چابکی کاری کوتاهی می‌کنند کمک کند، زیرا افراد می‌توانند از این صفحه‌نمایش‌ها برای افزودن لمسی از شخصی‌سازی به فضای کاری خود استفاده کنند.

چگونه پارتیشن ها می توانند انعطاف پذیری را در محل کار بهبود بخشند

https://www.isna.ir/news/1400063022638/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B9%D8%B7%D8%A7%D9%81-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%87

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *