پاسخ به سوالات شما درباره مراقبت از سگ خانگی

آیا می خواهید صاحب سگ خانگی شوید؟ آیا می دانید برای مراقبت واقعی از سگ خود به بهترین شکل ممکن چه چیزی لازم است؟ اگر فکر می‌کنید همه چیز را می‌دانید، اما می‌خواهید بیشتر بیاموزید، یا اگر تازه‌کار هستید، این مقاله اطلاعات به‌روز زیادی درباره داشتن سگ ارائه می‌دهد، پس ادامه مطلب را بخوانید.

اواع سگ خانگی

حیوان خانگی شما دقیقاً همانند کودک شما به واکسیناسیون نیاز دارد. برخی از واکسن های رایجی که سگ های خانگی به آنها نیاز دارند عبارتند از هاری، هپاتیت و دیستمپر. هر حیوان خانگی متفاوت است و هر کدام برنامه ایمن سازی متفاوتی خواهند داشت. وقتی صحبت از مناسب بودن واکسیناسیون برای سن و نژاد حیوان خانگی شما می شود، دامپزشک شما بهترین پاسخگو است.

واکسن سگ

اگر سگ شما کک دارد و روی زمین  می افتد، آنها را جاروبرقی بکشید. با این حال، به یاد داشته باشید که کک ها هنرمندان بسیار خوبی برای فرار هستند، بنابراین باید بلافاصله پس از اتمام کار، کیسه را بیرون بیندازید. برای حفظ امنیت، قبل از اینکه کیسه را به سطل زباله ببرید، آن را کاملاً ببندید.

سعی کنید همیشه از احساس سگ خود آگاه باشید. اگر به نظر می رسد سگ شما عصبی، ترسیده یا از چیزهای خاصی می ترسد، باید به این نکته توجه داشته باشید و سعی کنید سگ خود را در موقعیت استرس زا قرار ندهید. وقتی سگی استرس دارد یا می ترسد، اگر اصرار داشته باشید که در موقعیت استرس زا بماند، می توانید به سگ خود آسیب وارد کنید.

اگر سگ شما مجبور است در هوای سرد بیرون بماند،برای او خانه مخصوص سگ خانگی تهیه کنید پاهای خیس و سرد می تواند مشکلاتی را برای سلامتی او ایجاد کند. با تهیه سرپناه خشک مورد نیاز سگ خود را از عوامل محیطی در امان نگه دارید.

خانه سگ

اگر سگ شما کاری انجام می دهد که شما دوست ندارید، سعی کنید فقط از نه گفتن خودداری کنید. برای سگ شما، نه واقعاً توضیح نمی دهد که شما می خواهید توله سگ شما چه کاری انجام دهد. اگر سگ شما در حال پریدن است، به جای نه گفتن، سعی کنید سگ خود را بنشانید یا از او بخواهید دراز بکشید. با انجام این کار، به سگ خود دستورالعملی می دهید که چه کاری انجام دهد.

با قرار دادن راحت دو انگشت خود در زیر قلاده سگ و کشیدن آرام آن، مطمئن شوید که قلاده سگ شما به درستی تنظیم شده است. باید فضای کافی برای انجام این کار وجود داشته باشد و نه بیشتر، در غیر این صورت ممکن است بتواند از آن بیرون بیاید.

قلاده

اگر یک روتین را برای تربیت سگ خود در پیش بگیرید، آموزش  سگ شما بسیار آسان تر خواهد بود. شما باید در طول روز به طور منظم به پیاده روی بروید و در صورت لزوم در زمان استراحت ناهار به خانه بیایید. اگر از بازی سگتان با کفش ها و چیزهای دیگر در خانه تان مشکلی دارید، برای او اسباب بازی بخرید. او از داشتن چیزهای مخصوص به خود لذت می برد، به خصوص اگر آنها تعاملی باشند مانند اسباب بازی های کششی که می توانید با هم استفاده کنید. همچنین برای او چیزهایی بخرید که بتواند از آن استفاده کند تا خودش را مشغول کند و از دردسر دور بماند!

اسباب بازی

راه های زیادی وجود دارد که به سگ خود نشان دهید که چقدر او عزیز است. همانطور که اغلب اتفاق می افتد، صاحبان سگ اغلب به جای رفتار خوب، روی رفتار بد تمرکز می کنند. اگر روی نکات منفی تمرکز کنید، پتانسیل خود را به حداکثر نخواهند رساند. سعی کنید تعداد دفعات تمجید و سرزنش حیوان خانگی خود را در روز پیگیری کنید. به ازای هر یک چیز منفی، حتما پنج نکته مثبت را نیز بیان کنید. سگ شما با انجام این کار به احتمال زیاد رفتار مناسبی از خود نشان می دهد.

آیا برای جلوگیری از پارس کردن سگ خود مشکل دارید؟ ممکن است بدون اینکه متوجه شوید این رفتار را تشویق کنید. اگر این رفتار را بپذیرید سگ شما به پارس کردن ادامه خواهد داد. بهتر است سگ خود را نادیده بگیرید تا زمانی که پارس نکند، حتی اگر سگ شما بخواهد داخل خانه شود.

پارس کردن

اگر خوش‌رفتارترین و دوست‌داشتنی‌ترین سگ را در اطراف خود دارید، طبیعت خوب او را با افراد کمتر خوش شانس در میان بگذارید. می توانید او را برای ملاقات با سالمندان در خانه های سالمندان یا کودکان بیمار در بیمارستان ها بیاورید. نه تنها کیفیت زندگی آن افراد را بهبود می‌بخشید، بلکه سگ شما دوست دارد هر کجا که می‌رود یک ستاره فوق‌العاده باشد! از سگ فعلی خود بخواهید سگ جدید شما را انتخاب کند. سگ ها معمولا موجوداتی اجتماعی هستند، اما گاهی اوقات آنها با هم کنار نمی آیند. اگر یکی را پیدا کنید که با شرایط  سگ فعلی شما سازگاری داشته باشد، یک عمر ازدرد سر نجات خواهید یافت.

برخی از مردم فکر می کنند که دادن الکل به سگشان کار خوبی است ، اما باید بدانید این کار بسیار خطرناک است. در دوزهای بالا، الکل برای انسان و حتی بیشتر برای حیوانات سمی است. علاوه بر این، بر هماهنگی تأثیر می گذارد، باعث بروز حوادث می شود و می تواند تعداد تنفس سگ را کاهش دهد. حتی مقدار کمی الکل می تواند سگ را بکشد.

و در آخر فراموش نکنید که آدرس و تلفن و  نام خود را به قلاده سگ خانگی خود متصل کنید تا اگر هنگام گم شدن فردی او را یافت به راحتی به شما تحویل دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *