با این نکات شغل رویایی خود را بدست آورید

وقت شناسی یک جنبه حیاتی از عملکرد موفقیت آمیز هر کسب و کار است. اجرای آن ممکن است سخت باشد، اما ایجاد انگیزه و تشویق رفتار خوب نیز دشوار است. این مقاله شما را راهنمایی می کند که چگونه بر کارمندان خود تأثیر بگذارید تا وقت شناس باشند،نکته مهم این است که آنها را برعکس مجازات کنید، اما در عین حال زیاده روی نکنید.

وقت شناسی

زمانی که به دنبال کار هستید حتما رزومه خود را به روز نگه دارید. شما نمی خواهید شرکتی که به شما علاقه مند است برای رسیدن به شما مشکل داشته باشد. اگر آنها نتوانند فوراً با شما تماس بگیرند، به دنبال شخص دیگری برای پر کردن این موقعیت خواهند بود. کاری را که به شما گفته شده انجام دهید تا جایی که می توانید سریع و خوب انجام دهید. هر زمان که یک کار ویژه به شما محول می شود، فرصتی است برای نشان دادن مهارت های خود و خوشحال کردن رئیس خود. البته ابتدا آن کارها را بدون غفلت از مسئولیت های منظم انجام دهید. به رئیس خود نشان دهید که بار کاری خود را به خوبی مدیریت می کنید.

اگر در حال نوشتن رزومه هستید، سعی کنید قالبی را انتخاب کنید که مناسب موقعیت مورد نظر شما باشد. انواع مختلفی از قالب‌های رایج مانند رزومه زمانی، هدفمند یا ترکیبی وجود دارد. کمی وقت بگذارید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است. در صورت امکان، سعی کنید قالب خود را ایجاد کنید که اطلاعات شما را به شیوه ای واضح و مختصر در اختیار شما قرار دهد.

رزومه

همیشه به مشاغلی که در اینترنت می بینید اعتماد نکنید. در حالی که برخی از سایت‌ها امن هستند، سایت‌های دیگر، مانند Criagslist، کلاهبرداران زیادی دارند که نه تنها کارفرمایان دروغین هستند، بلکه به دنبال گرفتن پول شما هستند. بهترین راه برای جستجوی کار این است که از افرادی بپرسید که می توانید به آنها اعتماد کنید یا با مراجعه به موسسات بپرسید که آیا آنها استخدام می شوند یا خیر. هنگام مذاکره در مورد حقوق، هرگز از پیشنهاد خود کوتاه نیایید. قبل از اینکه وارد مذاکره شوید، با انجام تحقیقات گسترده در مورد عنوان شغل، حقوق منطقه ای و سایر جزئیات مزایا، خود را برای این مرحله آماده کنید. اگر از ارزش خود نسبت به سایر نامزدها و کارگران آگاه نیستید، ممکن است حقوق شما منعکس کننده ارزش واقعی شما نباشد.

یاد بگیرید که چگونه یک رزومه موثر برای صنعت خاص خود بنویسید. استخدام کنندگان هر روز رزومه های زیادی می بینند. اگر بتوانید رزومه خود را متمایز کنید، شانس بیشتری برای گرفتن مصاحبه به شما می دهد. کتاب‌های کتابخانه را بررسی کنید یا نکات رزومه را به صورت آنلاین جستجو کنید. زمانی که برای تکمیل رزومه خود صرف می کنید ارزش آن را دارد. در طول چند ماه اول کار جدیدتان، ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوید که باید در آنها سوال بپرسید. هیچ کس از شما انتظار ندارد که همه چیز را به درستی بدانید، بنابراین باید با انواع چیزهایی که باید بدانید آشنا شوید. این به شما کمک می کند تا در همه جا کارمند بهتری شوید.

وقتی رزومه ای می نویسید، سعی کنید یک سایت رسانه اجتماعی را به آن اضافه کنید. شبکه های اجتماعی موضوع داغی است و اگر به نظر برسد که شما به آن رسیدگی کنید، بسیاری از کارفرمایان بالقوه تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. همانطور که ممکن است احمقانه به نظر برسد، مطمئن شوید که آدرس ایمیلی که در هنگام درخواست شغل استفاده می کنید، آدرس مناسبی است. آدرس ایمیل فعلی شما می تواند چیزی زیبا یا شخصی باشد، اما وقتی برای شغلی درخواست می کنید، چندان حرفه ای به نظر نمی رسید. اکثر ارائه دهندگان ایمیل ثبت نام رایگان ارائه می دهند، بنابراین ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه ای برای شما هزینه ای ندارد.

اگر شرکت شما از فرصت‌های داوطلبانه برای مشارکت کارکنان خود حمایت می‌کند، شرکت کنید. این امر شبکه تماس های تجاری شما را در شرکت شما گسترش می دهد. هرچه افراد بیشتری شما را بشناسند، حرکت در شرکتتان برای شما آسان تر خواهد بود. گنجاندن این تجربه در رزومه خود نیز نشان می دهد که شما فردی خوش حساب هستید که این ویژگی خوبی در یک کارمند است.

همکاری

اگر شغل تمام وقت به راحتی در دسترس نیست، فعلاً به عنوان پیمانکار در زمینه کاری خود به صورت پاره وقت کار کنید. این ممکن است پای شما را در یک شرکت باز کند. استخدام کنندگان همچنین دوست ندارند شکاف های زمانی زیادی را در سابقه استخدام متقاضی ببینند. بنابراین، کار پاره وقت می تواند این شکاف را کمتر کند. در صورت پیشنهاد، پول نقد را برای روزهای مریضی و مرخصی بردارید. اگر می خواهید در این مرحله از حرفه خود تا جایی که می توانید درآمد کسب کنید، این یک راه عالی برای انجام این کار است. به یاد داشته باشید که همه گاهی اوقات به استراحت نیاز دارند، اما نه به اندازه ای که به شما داده می شود.

به یاد داشته باشید که یک مصاحبه شغلی به شما و مصاحبه کننده اجازه می دهد که یکدیگر را بشناسید. به مصاحبه به عنوان فرصتی نگاه کنید تا ببینید آیا دوست دارید در این شرکت کار کنید به جای اینکه نگران باشید که آیا مصاحبه کننده می خواهد شما را استخدام کند یا خیر. این دیدگاه جدید به شما کمک می کند تا آرامش داشته باشید تا بتوانید بهترین عملکرد خود را در طول مصاحبه انجام دهید. از دوستان یا والدین در مورد کارهایی که برای به دست آوردن شغل خود انجام داده اند راهنمایی بخواهید. گاهی اوقات، تکنیک های جدیدی پیدا می کنید که می توانید آنها را در جستجوی شغل خود بگنجانید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *